Esma Esad’dan Mesaj: Lösemiyle Mücadelemi Suriyelilerin Duasıyla Vereceğim

Suriye Devlet Başkanı’nın eşi Esma Esad, akut miyeloid lösemi tedavisine başlamadan önce bir video mesaj yayımladı.

First Lady, hastalığının açıklanmasından bu yana gelen çok sayıda sevgi ve destek dolu mesajın kendisine güç verdiğini belirtti.

Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad’ın eşi Esma Esad, meme kanserinden tamamen kurtulduğunu açıklamasından neredeyse 5 yıl sonra lösemiye yakalanmasının ardından bir video mesaj yayımladı.

First Lady Esma Esad, akut miyeloid lösemi tedavisine başlamadan önce şunları söyledi:

“Lösemi hastası olduğumun duyurulduğu günden bu yana sizden çok sayıda sevgi ve destek dolu mesajlar aldım. Bu mesajlar bize aile olarak özellikle bu durumda daha fazla güç verdi.”

“Hastalıkla mücadele eden herkesin güçlü ve irade sahibi olması gerekir. Sadece bunun üstesinden gelmekle kalmayıp, sevdiği ve hizmet etmeye kendini adamış insanlarla olan mesafesine katlanması gerekir. Bu savaşı, Alemlerin Rabbine, dualarınıza ve sevginize olan inancımla, mutlak güvenimle vereceğim.”

48 yaşındaki Esma Esad, Ağustos 2019’da erken teşhis edildiğini söylediği meme kanserinden tamamen kurtulduğunu söylemişti. Britanya doğumlu eski yatırım bankacısı, 2011’de Suriye’de savaşın başlamasından beri hayırseverlik çabalarına liderlik etme ve öldürülen askerlerin ailelerine destek olma gibi kamusal roller üstlendi. Suriye’deki birçok yardım ve kalkınma operasyonu için şemsiye kuruluş görevi gören büyük bir STK olan Suriye Kalkınma Vakfı’nı yöneten Esma Esad, geçen yıl Beşar Esad’a, 2011’den bu yana ilk resmi yurtdışı ziyareti olan Birleşik Arap Emirlikleri’nde (BAE) eşlik etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir